Biedrība Latygora+V

Gaismas Dārzs Ludzā

Virs mums lidoja karaļu ērgļi un to sauciens bija brīnišķīgs!!!

Senas Romanovu dzimtas pēctecis Aivars Čudars un triju seno Orlovu-Lapuškinu un Semjonovu-Pavlovu dzimtu pēctece Jeļena Latgaļskaja šodien palīdzēja Lūdzas „Gaismas Dārzam” ciedru stādīšanā, kurus viņi paši atveda kā Dāvanu Latgales Zemei.

Jau daudzus gadus viņi stāda ozolus, bērzus, ievas, ciedrus… un ziedus, kā arī palīdz labiekārtot laukus jaunajiem pāriem, kuri nolēma dzīvot uz Zemes. Dārzu mīlētājs Nikolajs Petrovs ar prieku palīdz viņu „Zaļajai programmai”.

„Šī programma piedzimusi jau tad, kad mēs tikko iepazināmies. Jeļena Lietuvā (viņa arī bija „Русские красавицы Литвы-2005 “СЛАВЯНСКАЯ КРАСА” projekta koordinatore), bet es šeit palīdzējam apzaļumot zemi un dzīvot veselīgi. Tur mēs arī iepazināmies, apprecējāmies un joprojām atceramies mūsu Senču Tradīcijas ienesot tās mūsu ikdienas dzīvē. Mūsu 12 gadu garās kopīgas dzīves laikā esam izaudzējuši vairāk kā 1000 stādu. Kāpēc nav precīzi, tāpēc kā vairs neskaitām un esam pārtraukuši to filmēt, lai ar to nodarbojas profesionāļi.”  – pateica Aivars Čudars.

Intervēja Aleksejs Zorins

Foto Viktors Glinskis